Darmowa pizza za bezpieczną jazdę w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii udostępniono aplikację, dzięki której młodzi kierowcy mogą za bezpieczną jazdę otrzymać darmową pizzę lub kawę. To jeden z przykładów zastosowania rekomendacji europejskiego raportu YEARS (Young Europeans Acting for Road Safety), przygotowanego przez Europejską Komisję ds. Bezpiecznego Transportu, który ma zachęcać młodych kierowców do zdobycia większego doświadczenia zanim zdecydują się na zachowania wysokiego ryzyka na drogach.

Według danych zebranych w raporcie YEARS, ponad 3800 młodych ludzi ginie rocznie na drogach Unii Europejskiej. Jest to najczęstsza przyczyna śmierci wśród osób w wieku 18-24 lata. W Polsce w tym przedziale wiekowym występuje najwyższy wskaźnik ofiar na 1 mln populacji. W 2015 r. śmierć poniosły 444 osoby.

Jednym z rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa jazdy wśród młodych kierowców jest aplikacja Shotgun, działająca na terenie Wielkiej Brytanii. Umożliwia monitoring zachowania młodych kierowców, m.in. prędkości i hamowania w czasie każdej podróży. Prawidłowe zachowania na drodze nagradzane są punktami, które pozwalają na odebranie darmowej pizzy, kawy czy biletów do kina.

Źródło: Renault Polska, menadzerfloty.pl

Rekomendowane artykuły