Nowa sieć pizzerii w Polsce. Amerykański Papa John’s otwiera ponad 20 lokali

W listopadzie mają zostać otwarte pierwsze w Polsce restauracje amerykańskiej sieciówki Papa John’s. Firma działa już m.in. na rynkach rosyjskim i białoruskim.

Rok 2017 obfituje w nowości na polskim rynku sklepowym i gastronomicznym. W ostatnim czasie relacjonowaliśmy m.in. otwarcie pierwszego lokalu szwedzkiej sieci Max Burgers. W środę pierwszą restaurację w Polsce otworzyła także – znana głównie w Chinach – sieć Blue Frog. W październiku zadebiutował również holenderski dyskont niespożywczy Action.

 
Do tego grona dołączy wkrótce amerykańska sieć pizzerii Papa John’s. O planach wejścia firmy na polski rynek spekulowało się już kilka lat temu. W sierpniu jej przedstawiciele oficjalnie poinformowali, że do końca roku otworzą 23 lokale. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, pierwsze z nich mają ruszyć w listopadzie w Warszawie.

 

Obecnie na świecie działa ponad 5 tys. restauracji Papa John’s. Większość z nich, bo aż 3,5 tys., w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe w 44 krajach, m. in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Chinach, Wenezueli, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Francji, Hiszpanii, Holandii i Turcji. W pobliżu Polski Papa John’s obrał za cel także rynki: białoruski i rosyjski.

Źródło: finanse.wp.pl

Rekomendowane artykuły