Pizza Box od firmy Apple

Apple od lat krytykuje się za brak innowacyjności, ale firma zawsze potrafiła zaskakiwać świeżymi pomysłami. Czasem w dziedzinie nowych technologi, a czasem…  transportowania i przechowywania żywności. Okazuje się, że Apple opatentowało pojemnik na pizzę.

Specjalne pojemniki używane są w kampusach firmy w Cupertino i pozwalają na przenoszenie pizzy z firmowej restauracji np. do stanowiska pracy, gdzie może nastąpić konsumpcja. Z opisu patentu wynika, że pudełko jest skonstruowane tak, żeby pizza pozostawała „świeża, chrupiąca i ciepła przez dłuższy czas”. Żeby nie stała się „rozmiękła”. Służy temu odpowiedni kształt pojenika i specjalne otwory zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Ot, cała tajemnica.

Producenci opakowań na pizze (tak, tych zwyczajnych, w których codziennie dowożą nam rozmiękłą pizzę) nie muszą się obawiać konkurencji – Apple zaznacza w patencie, że wynalezione przez nich pudełka są przeznaczone do użytku wyłącznie na terenie ich kampusów.

Źródło: thinkapple.pl  / The Verge

 

Rekomendowane artykuły