Pizza z dodatkiem konopi. W Gdańsku startuje Festiwal Konopny1 min read

Konopie w świadomości społeczeństwa zaczynają funkcjonować jako rośliny o szerokich zastosowaniach, przede wszystkim medycznych. Festiwal Konopny, który odbędzie się dzisiaj w Gdańsku wpisuje się w ten schemat, a organizatorzy zaprezentują uczestnikom imprezy szereg nietypowych zastosowań konopi, przekonując ich tym samym do innego spojrzenia na konopny biznes.

Podczas Festiwalu Konopnego, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 16 w klubie Protokultura przy ul. Niterów 29B (teren Stoczni) uczestnicy wezmą udział w koncertach, zapoznają się z ofertą wystawców, ale przede wszystkim poszerzą swoją wiedzę na temat wykorzystania konopi. A tych jest bez liku – parę spośród nieoczywistych jej zastosowań zobaczymy właśnie podczas festiwalu.

Organizatorzy, wspólnie z wystawcami pokażą, że z konopi z powodzeniem można wytwarzać m.in. odzież, kosmetyki, używać ich w kuchni, a nawet… ocieplać nimi dom. W Protokulturze będzie też można dowiedzieć się wszystkiego na temat uprawy konopi przemysłowej, jak również zakupić i obejrzeć nietypowe przedmioty, często codziennego użytku powstałe z konopi.

Dla smakoszy natomiast, nie lada gratką może być skosztowanie potraw i napojów na bazie konopi. Na miejscu spróbujemy m.in konopnej pizzy i kawy konopnej. Na festiwalu nie zabraknie też wątku medycznego. O medycznych aspektach używania konopi opowiedzą znawcy tematu.

Bilet na tę nietypową imprezę zakupimy za 25 zł. Festiwal Konopny potrwa dzisiaj od godz. 16.

Źródło: trojmiasto.eska.pl