Pizza z wężem to nowy przysmak w Pizza Hut w Hongkongu1 min read

Jak informuje CNN, na pizzy znajduje się m.in. mięso węża, czarne grzyby i suszona szynka chińska – wszystkie niezbędne składniki gulaszu z węża.

Pizza z wężem to nowy przysmak w Pizza Hut

Gulasz z węża znany jest m.in. w Hongkongu i południowych Chinach. Spożywa się go szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Według powiedzenia w lokalnym dialekcie kantońskim najlepszym momentem na zjedzenie węża jest okres „kiedy zaczyna wiać jesienny wiatr”. Wielu wierzy, że mięso węża ma właściwości lecznicze, poprawiające stan skóry i rozgrzewające organizm.

„W połączeniu z serem i pokrojonym w kostkę kurczakiem mięso węża staje się bogatsze w smaku” – stwierdziła Pizza Hut w oświadczeniu. Aby opracować najnowszy przepis, sieć nawiązała współpracę z Ser Wong Fun – restauracją z wężami w środkowym Hongkongu, której korzenie sięgają 1895 r.

Przypomina kurczaka, smakuje jak ryba

Mieszkanka Hongkongu Rachel Wong, która jest wielbicielką zupy z węża, przyznała, że nowa pizza brzmi dla niej ekscytująco.

– Konsystencja przypomina nieco kurczaka, ale smakuje bardziej jak ryba lub inne owoce morza. Uwielbiam je zimą, jako posiłek bogaty w białko – powiedziała.

Źródło: CNN / www.businessinsider.com.pl