Amazon Alexa zamówi nam pizzę

Głosowy asystent Amazonu staje się coraz bardziej użytecznym narzędziem. Alexa została właśnie wzbogacona o współpracę z siecią Pizza Hut. Może więc zamówić nam ulubioną pizzę.

Opracowany przez inżynierów Amazonu cyfrowy asystent Alexa, w ciągu ostatniego roku znacznie zyskał na funkcjonalności. Początkowo SI było używane tylko do prostych zadań i wyszukiwania w sieci odpowiednich informacji, jednak z miesiąca na miesiąc, jej możliwości rosną. Udostępniona właśnie najnowsza funkcja, szczególnie spodoba się miłośnikom smacznej pizzy.

W zeszłym roku Amazon wzbogacił swój produkt o możliwość zamawiania pizzy w sieci Domino’s. Teraz Alexa potrafi również złożyć takie zamówienie w sieci Pizza Hut. Wystarczy wypowiedzieć określoną komendę głosową i za kilkadziesiąt minut odebrać gorący placek.

Niestety opcja nie jest tak funkcjonalna, jak można by sądzić i ma pewne ograniczenia. Działa bowiem na podstawie naszych wcześniejszych zamówień, albo wybranej wcześniej ulubionej pizzy. Innymi słowy, Alexa może jedynie wykonać zamówienie na pizze, którą mamy skonfigurowaną na naszym koncie w Pizza Hut i nie można przy jej pomocy skomponować własnego zamówienia.

Można natomiast wybrać rodzaj napoju, a także rodzaj płatności, a więc określić czy chcemy zapłacić kartą kredytową, czy też gotówką.

Funkcja ta działa na głośnikach Amazon Echo, Echo Dot, Amazon Tap oraz na tabletach Fire i Amazon Fire TV.

Źródło: technowinki.onet.pl

Rekomendowane artykuły