Najostrzejsza pizza UK dostępna w Morrisons

Tam, gdzie dla jednych jest już piekło, dla innych jest po prostu przyprawiony obiad – z takiego założenia wyszli zarządzający siecią supermarketów Morrisons wprowadzając najostrzejszą pizzę dostępną w brytyjskich sklepach. Sprzedawana z okazji Halloween jest dostępna tylko do końca października, a ze względu na swoją pikantność jest niezalecana dla osób poniżej 16 roku życia.

Wyjątkową pikantność pizzy zapewnia dodatek papryki Naga, której odmiany należą do najostrzejszych na świecie. Osiągając milion jednostek w skali Scoville’a wybijają się wysoko ponad konkurencję – to mniej więcej 200 razy więcej ostrości niż w Tabasco. Skala Scoville’a opisuje ile części wody musi przypadać na jedną część sosu/papryki, żeby ostrość nie była wyczuwalna. Słodka papryka ma wartość równą 0, natomiast czysta kapsaicyna, czyli związek będący kwintesencją ostrości, to 16 milionów jednostek w skali Scoville’a.

Supermarket informuje, że pizza przeznaczona jest dla miłośników ostrego jedzenia, dla innych jej konsumpcja będzie po prostu bolesna. To nie jest po prostu bardziej przyprawiona wersja placka z serem, tylko potrawa od początku do końca pomyślana jako celująca w konkretne gusta. Natomiast dla tych, którzy przetrwają około 15-minutowe uderzenie bólu czeka nagroda w postaci uderzenia dużej dawki endorfin. Przynajmniej tak twierdzi producent.

Źródło: www.anglia.today

Rekomendowane artykuły