Pizza zamawiana prosto do więzienia

Życie przebywających w więzieniu powiatu Cook osadzonych stało się właśnie trochę przyjemniejsze – dzięki staraniom szeryfa Toma Darta mają oni teraz możliwość zamówienia ciepłej pizzy prosto do więziennej celi.

Więźniowie przebywający na oddziałach o średnim rygorze dystryktu 11, mogą zamówić pizzę w cenie od 5 dolarów za zwykłą margharitę do 7 dolarów za fantazyjne “cztery pory roku” z pieczarkami, salami, oliwkami i jajkiem. Rzeczniczka biura szeryfa powiedziała, że pizza z kiełbasą cieszy się największym powodzeniem.

Pizze przygotowane są na terenie więzienia przez innych osadzonych w specjalnie do tego przeznaczonym piecu.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wsparcie programu resocjalizacyjnego “Recipe for Change”, pomagającego więźniom w zdobyciu umiejętności, które mogą wykorzystać po wyjściu na wolność.

Program prowadzony jest przez szefa kuchni, Bruno Abate.

Szef kuchni Bruno to włoski imigrant posiadający restaurację Tocco w Wicker Park. Uczy on skazanych tajników przygotowania pizzy i umiejętności, które mogą im się przydać po opuszczeniu więziennych murów. Mężczyzna w zeszłym roku powiedział w wywiadzie udzielonym gazecie Chicago Tribune, że jego głównym celem jest poprawa poczucia własnej wartości wśród osadzonych i wzbudzenie w nich miłości do jedzenia.

Od 20 kwietnia więźniowie przebywający w więzieniu, które może pomieścić nawet 1,536 mężczyzn, mogą wykorzystać swoje środki finansowe na zakup sześciu różnych rodzajów pizzy. Do poniedziałku sprzedano już 208 porcji pizzy. W fazie rozwoju jest plan uruchomienia wózka z jedzeniem, serwującego potrawy przygotowane przez więźniów.

Źródło: 15

Rekomendowane artykuły